W jaki sposób skonstruować przytulne wnętrze przez lamele ścienne?

Najistotniejsze w urządzaniu wnętrza własnego lokalu mieszkalnego są barwy. Pierwszym detalem, od którego zaczynamy aranżację wystroju to odcienie ścian. Ewidentnie ważne są też akcesoria i wykończenie, na przykład lamele ścienne – więcej na producent lameli dębowych. Jest parę zestawów i możliwości, wiele zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w kolorze przeważającej czerni nie musi pod żadnym pozorem okazać się ponurym i ciemnym miejscem. Z pewnością na takie zestawienie barw musi zdecydować się osoba odważna i lubiąca niebezpieczeństwo. Zastosowanie takiej odcienie w salonie znakomicie może kontrastować z innymi barwami lub oddzielając barwy zimne od ciepłych. Odcień czerni nadaje się tylko do ogromnych i jasnych pomieszczeń z właściwym oświetleniem.

Oczywiście do tego koloru potrzebne jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne barwy powodują wrażenie przełamania monotonnych oraz nudnych wnętrz mieszkalnych, wobec tego czarny kolor tak bajecznie współgra z bielą czy też innymi jasnymi kolorami. Z pewnością tego typu zestawieni odcieni odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze własnego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia charakteryzuje się pewnością siebie oraz powagą znakomitym odcieniem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest nadzwyczaj rozległa począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu wyposażonego w stylu nowoczesnym, o prostych przedmiotach i minimalizmie, idealnie nadadzą się ściany w kolorze szarości. Dzisiejszy salon w kolorze szarym bezbłędnie współgra z wieloma kolorami, jednak najbardziej odda wynik nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to również odważne zestawienie barw w centralnym miejscu naszego domu jakim jest salon, niemniej jednak przy dobrych odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

Dzięki obfitej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych możemy nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeśli mamy mały salon prawidłowo dobrane barwy pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego oraz większego miejsca, przy udziale zrozumiałych i zimnych barw.